14. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy = Záložka do knihy spája školy

Naše škola se projektu zúčastnila podruhé. I tentokrát jsme ocenili zadané téma - Inspirující svět pohádek, básní a příběhů /Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Vnímáme jej jako další příležitost, jak žákům přiblížit pohádkový svět, ale i podobnost češtiny a slovenštiny. Pro naši partnerskou školu ŠZŠ Svit jsme připravili záložky na motivy různých příběhů, které si vybrali žáci V., VI., VII., IX. a spC třídy.
Například páťáci se nadchli pro Jakuba a kouzelnou fazoli – hned po přečtení pohádky jsme měli o motivu našich záložek jasno. Fazole v podobě papírového provázku doplnila každou záložku o úkol, v hodině českého jazyka jsme napsali našim novým kamarádům dopis a do sešitu si nalepili česko-slovenský slovníček.
S napětím jsme otevírali dopis, který nám přišel. Děkujeme za krásný školní časopis, který byl součástí zásilky plné záložek. Naši žáci hádali, kterými příběhy se asi kamarádi ze Slovenska inspirovali. Největší debatu rozpoutala záložka s nápisem Janko Hraško. Děti odhadovaly, že se jedná o našeho Jakuba s fazolí. Na youtube jsme si ověřili, že tomu tak úplně není, ale i příběh o malém Jankovi se nám líbil a slovenštině jsme docela dobře rozuměli.

Fotografie z projektu najdete ZDE.