Dlouhodobé projekty a soutěže ve školním roce 2023/2024

Také v tomto školním roce se žáci naší školy zúčastnili již tradičních projektů a soutěží.

1) Pro žáky a žákyně škol Plzeňského kraje byla opět vyhlášena rukodělná soutěž s názvem Řemeslo má zlaté dno. Naši školu reprezentovala Emma Smetáková (V.tř.), vítězka školního kola v kategorii žáků I. stupně. Z kategorie II. stupně postoupil se svým výrobkem - dřevenou lžící -  Lukáš Vokáč (SpC) a získal odměnu za Cenu diváků. Gratulujeme!

Fotogalerii z akce najdete ZDE.

2) Každý rok se poslední středu v měsíci dubnu připomíná Mezinárodní den vodicích psů. My jsme tento den - 24.4.2024, který vzdává hold všem psím průvodcům, kteří významně přispívají ke zvyšování úrovně samostatného, nezávislého a bezpečného pohybu nejen zrakově postižených, zlepšují životní pohodu a zmírňují společenskou izolaci svých majitelů, připravili na odeslání tentokrát 24 barevných Pestroušů! Blesk, Ella, Aura, Štaflík, Leo, Rolf, Wendy, Aston, Elza, Elka, Dora, Filla, Bandy, Ruby, Bella, Pluto, Doris, Loran, Lasky, Brixa, Adar, Alisa, Don a Špagetka dorazili do Pestré společnosti, aby i tentokrát jejich projekt Ponožkový Pestrouš, kdy Ušitím nebo koupí pejsků z ponožek pomůžete výcviku asistenčních psů, podpořili. Nově pak prý Pestrouše dostávají také dobrovolníci-vychovatelé za úspěšně vychované štěně, které jde od nich do výcviku, aby se jim po pejskovi tolik nestýskalo. To loučení bývá často těžké a to mohou potvrdit naši podporovatelé ze IV., V. a SpA třídy!

3) Projekt Dnes jím jako… určený zejména pro žáky základních a studenty středních škol v letošním XIII. ročníku nahlédl do země modrého nebe Mongolska. Dnes jím jako Mongol mohli zvolat žáci I., II., IV., V., VI., VII.A, VII.B, IX. a SpA třídy. Dle svých možností a schopností se pustili do vyplňování skvěle zpracovaných pracovních listů, vaření tradičních slaných či sladkých pokrmů a samozřejmě poznávání nových chutí. Nikoho z nás by asi jinak cíleně nenapadlo osolit čaj s mlékem. Avšak nejen slaný čaj – Suutei Tsai [Súté cé] - byl pro nás výzvou. Například páťáci se tentokrát pustili i do soutěže o ztvárnění koně, inspirované mongolským příslovím, že Mongol bez koně je jako pták bez křídel. Jejich mongolská krajina z papírových "bubínků" se stádem divokých koní byla vybrána za nápaditost a kreativitu jako vítězná. Gratulujeme!

Fotogalerii z projektu Dnes jím jako Mongol najdete ZDE a ZDE.