Týden globálního vzdělávání

Naše škola - stejně jako 14 dalších škol z celé České republiky - se v době od 18. do 21. listopadu zapojí do projektu "Týden globálního vzdělávání".

Třídy prvního stupně se tak postupně budou seznamovat s problematikou nesmyslnosti plýtvání potravin a celosvětového hladu. Na konci tohoto týdne by si žáci měli schopni odpovědět na otázky spojené s touto problematikou: Jak je těžké upéct chleba nebo rohlík? Proč není správné vyhazovat svačinu do odpadkového koše? Jakou cestu urazí bochník chleba než se dostane na náš stůl? Jaké dobroty lze připravit z chleba a rohlíků, které nám doma zbývají?

Celý projekt zahrnuje teoretickou a praktickou část. Žáci se v jeho rámci seznámí i s provozem místní učňovské pekárny.

 

O co jde v mezinárodní kampani Food Right Now – Postavme se hladu?

Věděli jste, že ze 7 miliard lidí na světě trpí 925 milionů hladem a podvýživou? Přemýšleli jste někdy o tom, že průměrný obyvatel Evropy a Severní Ameriky vyhodí  95 až 115 kg potravin ročně, zatímco ztráty v subsaharské Africe činí 6 až 11 kg na obyvatele?

Mezinárodní kampaň Food Right Now – Postavme se hladu! se snaží zvýšit povědomí o problematice hladu ve světě v kontextu globálních souvislostí. Kampaň klade důraz na hlubší pochopení problému světového hladu a faktorů, které k němu přispívají. Snaží se zejména představovat řešení, která mohou hlad ve světě zmírnit. Cílem kampaně je aktivní zapojení české veřejnosti a zejména mladých lidí do řešení problematiky světového hladu. 

O co jde v evropském Týdnu globálního vzdělávání?

Cílem Týdne globálního vzdělávání je podpora výuky globálních témat v evropských školách. V letošním roce se „Týden globálního vzdělávání“ zaměří na téma potravinové bezpečnosti a zodpovědné spotřeby jídla.