ABECEDA PENĚZ – Květinový jarmark aneb jak to všechno dopadlo!

S koncem školního roku jsme se rozhodli udělit „vysvědčení“ i projektu Abeceda peněz. Největší pozornosti se dostalo našemu Květinovému jarmarku, který byl takovou třešničkou na dortu celé akce. Žáci ocenili příležitost, která jim byla nabídnuta. Vyzkoušeli si roli zahradníků, švadlenek, výrobců, ale hlavně prodavačů. Zaslouženě pocítili podporu spolužáků, ale i svých nejbližších. Chválili se, že "vydrželi tři hodiny stát a prodávat", příště by si ale „s sebou vzali židli“. Přesvědčili se, jak důležité je „spolupracovat s ostatními, být slušný, kamarádský a pracovitý“. Cílem akce pro většinu zúčastněných bylo „vydělat peníze pro dobrou věc“ a potěšit nakupující naší nabídkou výrobků. S radostí můžeme konstatovat, že cíl byl naplněn!

Třída VI.B prodejem 21 Pestroušů z vlastní dílny podpořila projekt „Ponožkový pes“ částkou 2 100Kč, dalších 500Kč z výtěžku bylo použito na nákup materiálu – ponožek a bavlnek – pro dílny na příští školní rok. Za druhou polovinu vydělaných peněz jsme v DEPO2015 zahájili s Terezou Maškovou akci „Celé Česko čte dětem“, ale hlavně jsme vyrazili na výlet do Prahy – prošli se po Karlově mostě, navštívili Galerii v Tančícím domě s výstavou Káji Saudka a poobědvali na střeše tohoto úžasného domu s vyhlídkou. Cestou přes Karlovo a Václavské náměstí jsme dorazili do Muzea Smyslů, kde jsme zažili plno legrace.

Třída VII.A pak celý výtěžek – 3 000Kč – věnovala na pomoc útulku „Naděje pro kočky“ v Plzni-Bručné. Na oslavu úžasného výsledku si pak žáci vystrojili hostinu se zákusky a chlebíčky.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat hlavně České spořitelně, která pomohla zorganizovat zmíněný Jarmark ve vestibulu OC LUNA a každé třídě poskytla nevratnou „půjčku“ 1 500Kč. Tato částka byla využita na nákup materiálu k výrobě zboží. Nejčastěji nás nákupem podpořili „ostatní třídy, paní učitelky, starší lidé, ale hlavně naši blízcí“. Všem, které naše výrobky, pečivo či sazeničky potěšili a svým nákupem nás podpořili, moc děkujeme!

žáci třídy VI.B a VII.A

PS: Díky podpoře projektu "Ponožkový pes" ze strany zájmového kroužku KREATIV, třídy VI.A a spA jsme na adresu Pestré společnosti, o.p.s. odeslali dalších 21 Pestroušů - za školní rok 2018/2019 tedy celkem neuvěřitelných 42 kusů. Snad potěší a pomohou!


- další fotky v GALERII:

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-vii-a-projekt-abeceda-p...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-vii-a-projekt-abeceda-p...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-projekt-abeceda-penez-p...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-vii-a-projekt-abeceda-p...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vii-a-predani-daru-spolku-na...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-depo-2015-cele-cesko-ct...

https://zshey.cz/galerie/skolni-rok-2018-19/vi-b-vii-a-praha-jako-odmena...